Jolanta Šmidtienė

BIOGRAFIJA

  1. Gimimo data, vieta: 1966 03 19, Kaunas.
  2. Išsilavinimas: VDA Kauno dailės instituto tekstilės spec. katedroje įgytas menų magistrės kvalifikacinis laipsnis.
  3. Darbo patirtis: VšĮ „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos‘‘ galerijos direktorė, Suaugusiųjų tekstilės meno mokyklos dėstytoja, kurianti menininkė ir miesto kultūrinių projektų vadovė, Lietuvos dailininkų  sąjungos narė, Kauno skyriaus Tekstilės sekcijos narė, Kauno „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos“ steigėja ir vadovė, Anglijos menininkų – siuvinėtojų gildijos „Art of stitch“ narė.
  4. Mokslinė, pedagoginė, visuomeninė veikla: miesto kultūriniai ir visuomeniniai projektai, kuriuos vykdo Kauno Senamiesčio draugija, asociacija “Kaunietė“ ir Kauno Rotušės draugija. Įvairių kūrybinių projektų sumanytoja ir įgyvendintoja.
  5. Užsienio kalbų mokėjimas: anglų kalba; rusų kalba.
  6. Šeiminė padėtis: ištekėjusi.
  7. Laisvalaikio pomėgiai: šokiai, slidinėjimas, kelionės, knygų skaitymas.

Jolanta Šmidtienė gimė 1966 m. kovo19 d. Kaune.

1995 m. VDA Kauno dailės instituto tekstilės spec. katedroje įgijo menų magistrės kvalifikacinį laipsnį.

Nuo 2000 m. VšĮ Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerijos „Balta“ steigėja ir direktorė;  nuo 2005 m. Suaugusiųjų tekstilės meno mokyklos studijų vadovė.

Daugybės Lietuvos ir užsienio parodų, projektų, seminarų, simpoziumų ir plenerų dalyvė. Nuo 2005 m. Kauno tekstilės bienalių dalyvė ir partnerė. Autorinės parodos surengtos JAV, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Čekijoje, Latvijoje ir kt. šalyse.

Gauti apdovanojimai:

Spaudos prizas JAV mažo formato tekstilės konkursinėje parodoje 2003 m.;

Specialus prizas „Ancor“ Didžioji Britanija (priimta į Anglijos siuvinėtojų gildiją) 2005 m.;

III laipsnio Santakos garbės ženklas 2005 m.;

Geriausio kūrinio konkursas Kėdainių Monkutės Marks galerijoje – muziejuje (I vieta) 2006 m.; Kauno miesto apdovanojimas „Gerumo kristalas“ 2008 m.;

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis už kultūrinę – projektinę veiklą 2011 m.; Gineso rekordas už aukščiausią iš plastikinių butelių pagamintą skulptūrą 2012 m.;

“Metų kaunietė 2013”;

Kultūros ir meno premija 2013 m.

Ištekėjusi. Turi du sūnus ir vieną dukrą.